اپل «صفحه‌کلید بدون کلید» می‌سازد

شرکت اپل در حال توسعه صفحه‌کلید جدیدی برای رایانه‌ مک‌بوک است که هیچ کلیدی ندارد و در عوض مبتنی بر بازخوردهای لمسی کاربر عکس‌العمل نشان می‌دهد.

به نقل از سی‌نت، حق امتیاز جدید ثبت شده توسط شرکت اپل مدل اولیه یک صفحه‌کلید منحصر به‌فرد را نشان می‌دهد که فاقد هرگونه کلید سخت‌افزاری است و در عوض حسگرهای هوشمند می‌توانند مطالب با لمس انگشتان کاربر روی هر نقطه عکس‌العمل مناسب را اعمال کنند.

این حق امتیاز اعلام می‌دارد که فناوری جدید اپل برای رایانه مک‌بوک ارایه شده است و از آن می‌توان به عنوان «صفحه‌کلید بدون کلید» یاد کرد.
اپل توضیح داده است کاربران برای استفاده از این صفحه کلید نیازی به فشار دادن دکمه‌های سخت‌افزاری ندارند و در عوض می‌توانند منطقه مورد نظر را با نوک انگشتان خود لمس کنند.

این نخستین باری نیست که اپل فناوری مرتبط با بازخوردهای لمسی را ارائه می‌کند.این شرکت پیش‌تر یک صفحه لمسی جایگزین موشواره را برای لپ‌تاپ‌های مک‌بوک ارایه کرده بود و سپس قابلیت مشابه برای کلید سخت‌افزاری اصلی آیفون در نظر گرفته شد.

حق امتیاز جدید یک گام فراتر از فناوری‌های قبلی رفته است و به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند بازخوردهای لمسی را مبتنی بر هر نقطه که کاربر انگشتان خود را می‌گذارد، دریافت کند.

اگر این فناوری به تولید انبوه برسد،‌ این مسئله به آن معنی خواهد بود که در آینده نزدیک صفحه‌کلید سخت‌افزاری از لپ‌تاپ‌های اپل حذف می‌شود و در عوض نقاط مشخص با قابلیت لرزش‌های کوچک جای دکمه‌ها را می‌گیرند تا کاربر از این طریق بتواند به راحتی تایپ کند.

منبع : ایتنا