ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس یک کنفرانس تصویری است. استفاده از این تکنولوژی را برای یک جلسه گروهی یا سازمانی به جای افراد، در یک کنفرانس ویدئویی یا کنفرانس تصویری نشان می دهد. ویدئوکنفرانس به تکنولوژی دریافت و ارسال سیگنالهای صوتی و تصویری همزمان. توسط دوکاربر در دو نقطه مجزا برای ارتباط همزمان گفته می شود. یک ویدیو کنفرانس یا کنفرانس تصویری یک تلفن با یک صفحه نمایش ویدئویی است. قادر به برای برقراری ارتباط ویدئویی و صوتی بین افراد در زمان واقعی است.

Telepresence ممکن است به یک سیستم ویدئویی با کیفیت بالا اشاره دارد. جایی که هدف آن ایجاد فضایی است که شرکت کنندگان از راه دور احساس کنند که در یک اتاق قرار دارند. یا تکنولوژی ‘ماتو’ که از ویدیو به روباتیک فراتر می رود (مانند حرکت در اطراف اتاق یا جابجایی فیزیکی اشیاء.  ویدئو کنفرانس یا کنفرانس تصویری نیز “همکاری بصری” نامیده می شود و نوعی گروه کاری است. در شکل نمونه ای از سیستم Telepresence  را مشاهده می نمایید.

در دهه 1950 تا دهه 1990، ویدئو کنفرانس یا کنفرانس تصویری از طریق خطوط تلفن عکس هایی را بین واحدها مبادله می کردند. اساسا مشابه سیستم های تلویزیون های آهسته  عمل می کردند. توسعه کدک های ویدئویی پیشرفته، پردازنده های قدرتمند تر و سرویس های مخابراتی با پهنای باند بالا. در اواخر دهه 1990 امکان استفاده از تلفن های همراه را برای ارائه خدمات رنگی با کیفیت پایین  بین کاربران فراهم کرد.

 

تاریخچه ویدئو کنفرانس

مقدمه تاریخچه

مفهوم ویدئو کنفرانس در ابتدا در اواخر دهه 1870 در ایالات متحده و اروپا درک شد، اگرچه علوم پایه برای اولین بار در اولین آزمایش ممکن است نزدیک به نیم قرن پیدا شود. ویدئو کنفرانس اولین بار در دستگاهی که به عنوان تلفن ویدیویی  شناخته شده بود، تجسم یافت و از تحقیقات و آزمایش های شدید در چندین زمینه ارتباطات مخابراتی، به ویژه تلگراف، تلفن، رادیو و تلویزیون، تکامل یافت. در شکل زیر تصوری که از ویدئو کنفرانس در قرن 21 وجود داشت در دهه 1910 نمایش داده شده است.

مروری بر تاریخ ها

توسعه فناوری های ویدئویی در نیمه دوم دهه 1920 در انگلستان و ایالات متحده آغاز شد، به ویژه توسط John Logie Baird و AT & T’s Bell Labs. این امر به صورت جزئی انجام شد، حداقل با AT & T، به عنوان یک مکمل استفاده کننده از مکمل تلفنی است.

تلاش برای استفاده از شبکه های تلفن معمولی برای انتقال ویدئو، توسط شرکت AT & T ساخته شد. برای اولین بار در دهه 1950 مورد تحقیق قرار گرفت، به دلیل کیفیت ضعیف تصویر و عدم استفاده از تکنیک های فشرده سازی ویدئویی موثر نبود. پهنای باند 1 مگاهرتز و نرخ بیتی 6 مگابیت بر ثانیه برای شرکت AT & T در دهه 1970 نیز موفق واقع نشد.

 

با پیشرفت سریع و محبوبیت اینترنت، ویدئو کنفرانس از طریق تلفن های همراه با قابلیت های تصویری به علاوه ویدئو کنفرانس و وب کم های کامپیوتری که از تلفن های اینترنتی استفاده می کنند گسترده شده است. در ماه مه 2005، اولین سیستم های کنفرانس ویدیویی با کیفیت بالا، تولید شده توسط LifeSize Communications، در نمایشگاه Interop در لاس وگاس نوادا نمایش داده شد، قادر به ارائه ویدئو با 30 فریم در ثانیه با رزولوشن 1280 در 720 پیکسل بود. Polycom اولین سیستم ویدئو کنفرانس با کیفیت بالا خود را در سال 2006 معرفی کرد. در سال های 2010، قطعنامه با کیفیت بالا برای ویدئو کنفرانس به یک ویژگی محبوب تبدیل شد و بیشترین تامین کنندگان در بازار ویدئو کنفرانس آن را ارائه دادند. در شکل تصویری از رئیس جمهور روسیه را که به صورت از راه دور، در کنفرانسی در سنگاپور شرکت کرده بود نمایش داده شده است.

کارهای انجام شده

ویدئو کنفرانس  از اواسط تا اواخر قرن بیست و یکم به موازات سیستم های صوتی معمولی توسعه داده شد.  سیستم های ویدئو کنفرانس بسیار گرانبها در طول دهه های 1990 و 1990 از وسایل اختصاصی، نرم افزار و شبکه مورد نیاز به فن آوری های مبتنی بر استاندارد که برای هر کسی برای خرید با هزینه معقول در دسترس بودند، به سرعت توسعه یافت.

فقط در اواخر قرن بیستم با ظهور کدک های ویدئویی قدرتمند همراه با پهنای باند اینترنت پرسرعت و خدمات ISDN، ویدئو کنفرانس ها تبدیل به یک تکنولوژی عملی برای استفاده منظم شد.

در دهه 1980، شبکه های انتقال تلفنی دیجیتال مانند شبکه های ISDN امکان پذیر شد، حداقل ضریب بیت (معمولا 128 کیلوبیت در ثانیه) را برای فشرده سازی ویدئو و انتقال صدا استفاده شد.

سیستم های ویدئو کنفرانس در طول دهه 1990 به سرعت از تجهیزات، نرم افزار و شبکه های گرانقیمت انحصاری بسیار گرانقیمت به یک تکنولوژی مبتنی بر استانداردها که با هزینه معقول در دسترس عموم قرار می گرفت، تکامل یافته بودند.

در نهایت، در دهه 1990، ویدئو کنفرانس مبتنی بر پروتکل اینترنت امکان پذیر شد و فن آوری های فشرده سازی ویدئوی کارآمدتر توسعه داده شد، که اجازه استفاده از ویدئو کنفرانس مبتنی برکامپیوتر را داد.

در دهه 2000، ویدئویی از طریق خدمات اینترنت رایگان مانند اسکایپ و iChat، پلاگین های وب و برنامه های ارتباطات مخابراتی آنلاین تبلیغ شد که باعث کاهش هزینه ها، حتی با کیفیت پایین، ویدئو کنفرانس راه حل مقرون به صرفه در هر مکان بود.

 

دسته های عمده ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس  را می توان با قابلیت های آن و همچنین با روش انتقال آن دسته بندی کرد که دسته های مربوطه به شرح ذیل می باشد:

تلفن های ویدئویی اولین وسیله ویدئو کنفرانس بودند که از سال 1927 توسط AT & T به آزمایش اولیه انجامید. در اواخر دهه 1930 ادارات پست چندین دولت اروپایی سرویسهای ویدئویی عمومی را برای برقراری ارتباط شخصی با استفاده از تکنولوژی انتقال کابل مدار دوگانه تاسیس کردند. در حال حاضر، تلفن های ویدئویی مستقل و تلفن های همراه مبتنی بر ویدئو UMTS معمولا  برای ارتباط یک به یک استفاده می شوند.

 

در اوائل دهه 1970، ویدئو کنفرانس اولین استفاده آن را با خدمات Picturephone AT & T  ارائه نمود. انتقال برای فواصل کوتاه به صورت آنالوگ انجام شد، اما با استفاده از تکنولوژی انتقال تلفن دوباره به صورت دیجیتال برای تماس های طولانی تبدیل شد. سیستم های ویدئو کنفرانس محبوب در حال حاضر تقریبا به طور انحصاری به حالت های انتقال دیجیتال ISDN و IP به دلیل نیاز به انتقال مقدار بسیار زیادی از داده های تولید شده توسط دوربین ها و میکروفون خود روی آورده اند.  این سیستم ها اغلب برای استفاده در حالت کنفرانس، که توسط بسیاری از افراد در چندین مکان مختلف است، مورد استفاده قرار می گیرند، که همه می توانند توسط هر شرکت کننده در هر مکان مشاهده شوند.

سیستم های Telepresence یک زیرمجموعه پیشرفته تر و پیشرفته از سیستم های ویدئو کنفرانس هستند که به منظور اجازه دادن به درجه های بالاتر از وفاداری های ویدئویی و صوتی می باشد.

سیستم های همکاری موبایل یکی دیگر از پیشرفت های اخیر هستند که ترکیبی از استفاده از قابلیت های تصویری و صوتی می باشند که امکان چندین کنفرانس چند جانبه را به صورت همزمان از طریق شبکه های ایمن برقرار می سازد.

تکنولوژی جدیدی که این توابع را شامل می شود، کانال های تلویزیونی است. کانال های تلویزیونی افراد را قادر می سازد بدون استفاده از اتصال PC با استفاده از خدمات تماس ویدیویی، مانند اسکایپ در تلویزیون خود، تماس تلفنی تصویری برقرار کنند.

دسته بندی ها با هزینه و کیفیت خدمات ویدئو کنفرانس

 • وب کم

 • تلفن های ویدئویی

 

 

فن آوری ویدئو کنفرانس

هسته اصلی فن آوری که در سیستم ویدیویی استفاده می شود فشرده سازی دیجیتال جریان های صوتی و تصویری در زمان واقعی است. سخت افزار یا نرم افزاری که فشرده سازی را انجام می دهد، یک کدک (coder / decoder) نامیده می شود. نرخ فشرده سازی تا 1: 500 می تواند حاصل شود. جریان خروجی دیجیتال 1s و 0s به بسته های برچسب گذاری شده تقسیم شده است و سپس از طریق یک شبکه دیجیتال از نوع (معمولا ISDN یا IP) منتقل می شود.

اجزای دیگر مورد نیاز برای یک سیستم ویدئو کنفرانس عبارتند از:

 • ورودی ویدئو: (PTZ / 360 ° / Fisheye) دوربین فیلمبرداری یا وب کم
 • خروجی ویدئو: مانیتور کامپیوتر، تلویزیون یا پروژکتور
 • ورودی صوتی: میکروفون، پخش کننده سی دی / دی وی دی، پخش کننده کاست، و یا هر منبع دیگر از خروجی صوتی
 • خروجی صوتی: معمولا بلندگوهای مربوط به دستگاه نمایشگر یا تلفن
 • انتقال داده: شبکه آنالوگ یا دیجیتال، شبکه LAN یا اینترنت
 • کامپیوتر: یک واحد پردازش داده ای که با یکدیگر ترکیب می کند، فشرده سازی را انجام می دهد، و اتصال داده ها را از طریق شبکه آغاز می کند و حفظ می کند.

اساسا دو نوع ویدئو کنفرانس و سیستم های ویدئویی وجود دارد:

 1. سیستم اختصاصی :

سیستم های اختصاصی همه اجزای مورد نیاز را به یک قطعه واحد بسته بندی می کنند، معمولا یک کنسول با یک دوربین ویدئویی با کنترل از راه دور با کیفیت بالا. این دوربین ها را می توان در فاصله ای کنترل کرد تا پانچ چپ و راست، شیب بالا و پایین و زوم مستقر نمود. آنها به عنوان دوربین های PTZ شناخته می شوند و کنسول شامل تمام رابط های الکتریکی، کامپیوتر کنترل، و نرم افزار یا کدک مبتنی بر سخت افزار است.

 

2- سیستم های دسکتاپ

سیستم های دسکتاپ افزودنی ها (بردهای سخت افزاری یا کدک های نرم افزاری) به رایانه های شخصی و لپ تاپ های معمولی تبدیل شده و آنها را به دستگاه های ویدئو کنفرانس تبدیل می کنند. طیف وسیعی از دوربین ها و میکروفون های مختلف را می توان با کدک مورد استفاده قرار داد که شامل کدک های لازم و رابط های انتقال است. اکثر سیستم های دسکتاپ با استاندارد H.323 کار می کنند.

3- بسترهای WebRTC

Platforms WebRTC عبارتند از راه حل های ویدئو کنفرانس که با استفاده از نرم افزار نرم افزار ساکن نیستند اما از طریق مرورگر وب استاندارد در دسترس است. راه حل هایی مانند Adobe Connect و Cisco WebEX را می توان با رفتن به URL فرستاده شده توسط سازمان دهنده جلسه و درجه های مختلف امنیتی را می توان به اتاق مجازی متصل کرد.

حالت های ویدئو کنفرانس

سیستم های ویدئو کنفرانس از دو روش برای تعیین فید خورده یا خوراک برای نمایش استفاده می کنند.

 • حضور مستمر به سادگی تمام شرکت کنندگان را همزمان نمایش می دهد، معمولا با استثنا که بیننده خود را نمی بیند، یا فرد خود را در مانیتوری می بیند.
 • سوئیچ فعال صوتی انتخابی یک فرد برای نمایش در هر نقطه انتهایی را انتخاب می کند، با هدف نشان دادن شخص که در حال حاضر صحبت می کند.

لغو اکو ویدئو کنفرانس

لغو اکو آکوستیک (AEC) یک الگوریتم پردازش است که از دانش خروجی صوتی برای نظارت بر ورودی صوتی استفاده می کند و از صدایی که پس از تاخیر زمانی عقب می افتد، فیلتر می شود. در صورت عدم نظارت، این اکو را می توان چندین بار تقویت کرد، و منجر به مشکلی از جمله  اینکه بیننده بازگشت صدای خود را می شوند.

پهنای باند مورد نیاز ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس ها  انواع پهنای باند انتقال و دریافت را مورد استفاده قرار داده اند که می تواند به عنوان سرعت انتقال داده ها شناخته شود. پهنای باند انتقال / دریافت پایین تر، نرخ انتقال داده پایین تر است و کیفیت تصویری محدود و ضعیف تر را به همراه دارد. نرخ انتقال داده ها و کیفیت تصویر ویدئویی زنده به عوامل دیگر مانند تکنیک های فشرده سازی داده ها بستگی دارد.

استانداردهای ویدئو کنفرانس

 • H.320 به عنوان استاندارد برای شبکه های تلفنی عمومی (PSTN) و یا ویدئو کنفرانس بیش از شبکه های دیجیتال خدمات یکپارچه شناخته شده است.
 •  H.264 یک استاندارد فشرده سازی است که سیستم های ویدئو کنفرانس را برای دستیابی به پروتکل اینترنت با قابلیت برطرف شدن خطا فراهم می کند
 • ویدئو کنفرانس به طور کلی با H.234 استاندارد videotelephony نقطه به نقطه بیش منظم خطوط تلفن ساده سرویس تلفن قدیمی (POTS) سازگار شده است.

انجمن ارتباطات مجتمع ارتباطی (UCIF)، یک اتحاد غیرانتفاعی بین فروشندگان ارتباطات، در ماه مه 2010 راه اندازی شد. هدف سازمان این است که به حداکثر رساندن قابلیت همکاری UC بر اساس استانداردهای موجود می باشد. اعضای بنیانگذار UCIF شامل HP، مایکروسافت، Polycom، Logitech / LifeSize Communications و Juniper Networks هستند.

 

راه اندازی تماس در ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس در اواخر قرن بیستم محدود به پروتکل H.323 بود. اما ویدیوهای جدیدتر اغلب از SIP استفاده می کنند که اغلب در محیط های شبکه خانگی آسان تر است. H.323 هنوز استفاده می شود، اما بیشتر برای ویدئو کنفرانس کسب و کار، در حالی که SIP رایج ترین رایانه های شخصی مصرف کننده است. تعدادی از روش های راه اندازی تماس مبتنی بر پروتکل های پیام رسانی فوری مانند اسکایپ نیز اکنون ارتباط ویدئویی را ارائه می دهند.

یکی دیگر از پروتکل های استفاده شده توسط ویدئو کنفرانس H.324 است که مخلوط تنظیم تماس و فشرده سازی ویدئو است. دستگاه های ویدئویی که در خطوط تلفن معمولی کار می کنند، معمولا از H.324 استفاده می کنند، اما پهنای باند توسط مودم به حدود 33 کیلوبیت در ثانیه محدود می شود، کیفیت ویدئو و نرخ فریم را محدود می کند. نسخه کمی اصلاح شده از H.324 به نام 3G-324M که توسط 3GPP تعریف شده است نیز توسط برخی از تلفن های همراه که اجازه می دهد تماس های ویدئویی، معمولا برای استفاده در شبکه های UMTS استفاده شوند.

همچنین استاندارد H.320 وجود دارد که شرایط فنی مورد نیاز برای سیستم های تلفن بصری و تجهیزات ترمینال، معمولا برای ویدئو کنفرانس و خدمات ویدئویی مشخص شده است. این بیشتر به شبکه ارتباطی متصل شده به مدار (نقطه به نقطه) از پهنای باند متوسط یا بالا مانند پروتکل تلفن دیجیتال ISDN متوسط یا پهنای باند بالا تخصیص داده می شود. محصولات مدرن بر پایه استاندارد H.320 معمولا از استاندارد H.323 پشتیبانی می کنند.

لایه های کنفرانس در ویدئو کنفرانس

اجزای یک سیستم ویدئو کنفرانس می تواند به چندین لایه تقسیم شود: رابط کاربر، کنترل کنفرانس ، کنترل یا سیگنالینگ هواپیما و هواپیما رسانه.

 • رابط کاربری ویدئو کنفرانس (VUI) می تواند به صورت گرافیکی یا پاسخگو باشد.
 • کنترل کنفرانس تخصیص منابع، مدیریت و مسیریابی را انجام می دهد.
 • هواپیما کنترل (سیگنالینگ) حاوی ستونهایی است که نقطه پایان را برای ایجاد یک تماس و / یا یک کنفرانس نشان می دهد.
 • رسانه هواپیما کنترل اختلاط صوتی و تصویری و جریان را کنترل می کند.

ویدئو کنفرانسی چند نقطه ای

ویدئو کنفرانس به طور همزمان در میان سه یا بیشتر نقاط از راه دور در یک سیستم مبتنی بر سخت افزار با استفاده از یک واحد کنترل چند (MCU) امکان پذیر است. این یک پل است که از چندین منبع تماس برقرار می کند. کلیه افراد با MCU تماس می گیرند، یا MCU همچنین می تواند افراد را که قصد شرکت در آن را دارند، به طور صحیح دعوت کنند.

MCU شامل دو جزء منطقی است:

 • یک کنترل کننده چند نقطه ای (MC)،
 • چند پردازنده (MP)، گاهی اوقات به عنوان میکسر نامیده می شود.

ویدئو کنفرانس مبتنی بر cloud

کنفرانس ویدئویی مبتنی بر cloud می تواند بدون سخت افزار مورد نیاز سایر سیستم های کنفرانس ویدیویی مورد استفاده قرار گیرد و می تواند برای استفاده توسط SME ها،  یا شرکت های بزرگتر بین المللی مانند فیس بوک استفاده شود. سیستم های مبتنی بر cloud می توانند از پخش 2D یا 3D ویدئویی برخوردار باشند. سیستم های مبتنی بر ابر همچنین می توانند تماس های تلفن همراه، VOIP و سایر اشکال تماس ویدیویی را انجام دهند.

برخی از شرکت های ارائه کننده خدمات ویدئو کنفرانس مبتنی بر cloud عبارتند از:

تاثیر ویدئو کنفرانس

اتصال به اینترنت با سرعت بالا با هزینه معقول به طور گسترده ای در دسترس است و هزینه ضبط ویدئو و تکنولوژی صفحه نمایش کاهش یافته است. در نتیجه، سیستم های ویدئو کنفرانس شخصی مبتنی بر وب کم، سیستم کامپیوتری شخصی، فشرده سازی نرم افزار و اتصال به اینترنت پهن باند برای عموم مردم مقرون به صرفه می شوند. همچنین سخت افزارهایی که برای این تکنولوژی استفاده میشوند، کیفیت را بهبود میبخشند و قیمتها به طرز چشمگیری کاهش یافته است. در دسترس بودن نرم افزار رایگان (اغلب به عنوان بخشی از برنامه های چت)، ویدئو کنفرانس مبتنی بر نرم افزار برای بسیاری از کاربران قابل دسترسی شده است.

گسترده ترین راه اندازی تلفن های ویدئویی اکنون در تلفن های همراه اتفاق می افتد. تقریبا تمام گوشی های تلفن همراه که از شبکه های UMTS پشتیبانی می کنند می توانند با استفاده از دوربین های داخلی به عنوان ویدئویی کار کنند و قادر به ایجاد تماس های ویدئویی به صورت بی سیم به سایر کاربران UMTS در همان کشور یا سایر کشورها هستند.

امروزه، اگر مکانیسم دقیق برای ویدئوی کنفرانس در نظر گرفته نشود بسیاری از کاربران در سراسر جهان در قالب دوربین های ویدئویی وب کم با استفاده از رایانه های شخصی، وب کم ها، میکروفون ها و برنامه های ویدئویی رایگان برنامه های وب دیگر در ویدئو کنفرانس قابل استفاده نخواهند بود.

تأثیر ویدئو کنفرانس بر دولت و قانون

در ایالات متحده، ویدئو کنفرانس اجازه می دهد فردی که نتواند یا مایل به حضور در دادگاه برای شهادت نیست میسر شده است.

همچنین در زندان های آمریکا برای محاکمه زندانیان به جای انتقال آنها به دادگاه و همچنین خطرات مربوط به انتقال آنها از سیستم ویدئو کنفرانس استفاده می شود.

تأثیر ویدئو کنفرانس بر آموزش

ویدئو کنفرانس دانش آموزان را فرصتی برای یادگیری با شرکت در جلسات ارتباطی دو طرفه فراهم می کند. علاوه بر این، معلمان و استادان در سراسر جهان می توانند به امکانات آموزشی دورافتاده یا غیرقابل انحصاری منتقل شوند.

دانش آموزان از جوامع گوناگون و زمینه ها می توانند با یکدیگر و به یکدیگر بیاموزند تا از طریق شیوه هایی که به عنوان ارتباطات تلفیقی شناخته می شوند، یاد بگیرند.

 • اعضای هیات علمی با حضور در کلاس های کنفرانس با کلاس ها ارتباط برقرار می کنند؛
 • شرکت در کنفرانس های به صورت مجازی
 • امکان آوردن سایر معلمان به کلاس ها به صورت مجازی
 • مدارس با چندین محوطه دانشگاه همکاری و به اشتراک گذاری استادان
 • مدارس از دو کشور جداگانه درگیر در مبادلات بین فرهنگی
 • اعضای هیئت علمی شرکت کننده در دفاع از پایانامه در موسسات دیگر

 

تاثیر ویدئو کنفرانس دارو و سلامت

ویدئو کنفرانس یک فناوری بسیار کاربردی برای برنامه های کاربردی تله مدیسین در زمان واقعی است، مانند تشخیص، مشاوره، انتقال تصاویر پزشکی و غیره است. با استفاده از ویدئو کنفرانس، بیماران ممکن است با پرستاران و پزشکان در شرایط اضطراری یا معمولی تماس بگیرند پزشکان و سایر متخصصان پزشکی می توانند مواردی را در فواصل بزرگ مورد بحث قرار دهند. مناطق روستایی می توانند از این تکنولوژی برای اهداف تشخیصی استفاده کنند. به عنوان مثال، یک مرکز پزشکی روستایی در اوهایو، ایالات متحده، از ویدئوکنفرانس برای  برداشتن تعداد انتقال نوزادان بیمار به یک بیمارستان 70 مایل (110 کیلومتر) دور استفاده کرد. قبلا هزینه آن تقریبا 10000 دلار برای هر انتقال بود.

تأثیر ویدئو کنفرانس بر تجارت

ویدئو کنفرانس می تواند افراد را در نقاط دور افتاده برای شرکت در جلسات در کوتاه مدت، با صرفه جویی در وقت و پول، فعال کند. تکنولوژی مانند VoIP می تواند در ارتباط با ویدئو کنفرانس دسکتاپ مورد استفاده قرار گیرد تا جلسات کاری کم هزینه با چهره به چهره بدون خروج از میز، مخصوصا برای کسب و کارهایی با دفاتر گسترده باشد. تکنولوژی ویدئو کنفرانس نیز برای دورکاری می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کارکنانی که از خانه کار می کنند.

یک گزارش تحقیقاتی بر مبنای نمونه برداری از 1800 کارمند شرکت کننده نشان داد که از ژوئن 2010، 54 درصد از پاسخ دهندگان با دسترسی به کنفرانس های ویدئویی، “همه زمان ها” یا “اغلب” اوقات در جلسات شرکت کرده اند.

تأثیر ویدئو کنفرانس  بر روابط رسانه ای

مفهوم ویدئو کنفرانس مطبوعاتی در اکتبر 2007 توسط انجمن مطبوعات PanAfrican (APPA)، یک سازمان غیر دولتی مستقر در پاریس فرانسه، به منظور اجازه دادن به روزنامه نگاران آفریقایی در شرکت در کنفرانس های مطبوعاتی بین المللی در مورد مسائل مربوط به توسعه و حکمرانی خوب، توسعه یافت.

روزنامه نگاران می توانند در هر کنفرانس مطبوعاتی بین المللی شرکت کنند بدون اینکه از دفاتر یا کشورهای خود بیرون بروند شرکت کنند. آنها فقط باید به وسیله یک کامپیوتر متصل به اینترنت، به منظور سوالات خود به سخنرانان، تنظیم شوند. در سال 2004، صندوق بین المللی پول، مرکز بروز رسانی رسانه های آنلاین، یک سایت محافظت شده با رمز عبور را برای روزنامه نگاران حرفه ای ارائه کرد.

 

 

 

نظرات (5)

مريم

جالب بود

  با تشکر از نظر شما کاربر محترم

يوسف زاده

از ارسال و نصب و راه اندازي سريع دستگاه mcu بسيار سپاسگزارم

آزادواری

توضیحات شما کامل نبود لطفا راحت تر و کاربردی تر توضیح بدین

  جهت اطلاع بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید
  با تشکر

پیگیری سفارش
لیست مقایسه