پلیکام - درباره برند پلیکام و محصولات برند Polycom- فروشگاه اینترنتی ایران تدبیر

پلیکام

پلیکام

94 کالا

پلیکام (Polycom) یک شرکت ارتباطات جهانی است که به ارتباطات از راه دور، معنی دیگری می بخشد.

چهره به چهره ، ما میلیون ها نشانه کلامی و غیر کلامی را به معنی جمع می کنیم و مرتب می کنیم.

پلیکام در حال یافتن راه های جدیدی برای تزریق این نشانه ها به ارتباطات صوتی و تصویری برای تکرار تجربه چهره به چهره است. برای ایجاد صمیمیت، برای شکستن دیوارها و فاصله، برای پرورش سادگی و زیبایی ارتباط انسان.

شرکت پلیکام

تجهیزات این برند را می توان به عنوان شناخته شده ترین و معتبرترین تولید کننده تجهیزات ویدئو کنفرانس و تلفن تحت شبکه در ایران دانست. این برند با تولید گسترده دستگاه ویدئو کنفرانس و تلفن VOIP به یکی از بزرگترین تولید کننده تجهیزات ارتباط صوتی و تصویری در دنیا تبدیل شد. از این برند می توان به عنوان پدر ویدیو کنفرانس جهان نام برد.

ویدئو کنفرانس پلیکام

ویدئوکنفرانس پلیکام در بین تجهیزات ویدئو کنفرانس را می توان به عنوان بهترین تجهیزات کنفرانس ویدیویی دانست. کمپانی Polycom که یکی از برترین تولید کنندگان تجهیزات ارتباطی است، از طریق ویدئو کنفرانس توانست به شهرت جهانی برسد. این کمپانی با تولید سری HDX و سری Group برای پایانه ویدئو کنفرانس و سری RMX برای MCU و استفاده از بهترین متریال ها و کیفیت ساخت بالا توانست حتی برند سیسکو را کنار بزند و به برترین کمپانی در شبکه ویدئو کنفرانس تبدیل شود.ویدئو کنفرانس پلیکام

تاریخچه

پلیکام در سال 1990 توسط برایان ال هین من و جفری رادمن در آمریکا تاسیس و بنیان گذاری شد. تمرکز اصلی این دو دوست بر روی صوت، تصویر و ارتباطات صوتی و تصویری، تکنولوژی های ارتباطات و تجهیزات ویدیو کنفرانس و ویپ (VOIP) بوده است. برتری پلیکام در تولید تجهیزات دستگاه ویدئوکنفرانس توانست این برند را به یکی از غول تکنولوژی ارتباطات تبدیل کند. این برند در سال 2018 توانست کمپانی پلنترونیکس Plantronics را به دست آورد.

محصولات پلیکام

این دو دوست، پایه های کارخانه پلیکام، استارتاپ را در San Jose واقع در ایلالت کالیفرنیا آمریکا پایه ریزی کردند. هین من با مبلغ 400،000 دلار پول خود و 100،000 دلار قرض از دوست خود تجهیزات و لوازم لازم اولیه را خریداری کرد و اولین محصول تولیدی خود یعنی اسپیکرفون مخصوص کنفرانس خود را تولید کرد. هم اکنون این برند تولیداتی در زمینه تجهیزات ویدیو کنفرانس و VOIP و نرم افزار های ویدئو کنفرانس آنلاین دارد که یکی از خواستنی ترین و محبوب ترین تجهیزات کل دنیا هستند.

اولین محصول این برند با نام SoundStation، بلندگو با صدای دوبلکس است که به هر دو طرف اجازه می دهد به طور همزمان صحبت کنند و شنیده شوند که یکی از جذاب ترین ویژگی های این محصول بود. با SoundStation، برند Polycom توانست به برند برتر در بازار در دهه 1990 تبدیل شد.

تلفن پلیکام

اندی میلر در ماه مه 2010 مدیرعامل این برند بزرگ شد. در سال 2011، پلیکام توانست که مبلغ 1.5 میلیارد دلار درآمد کسب کند. بعداً میلر به چندین تخلف در هزینه و حسابداری توسط SEC متهم شد که یک رسوایی بزرگ در نوع خود بود. میلر با توافق بر سر اینکه به مدت 5 سال به عنوان افسر هیچ شرکتی خدمت نكند با SEC كنار می آید و از مدیرعاملی برکنار می شود..

فراز و نشیب های پلیکام

این شرکت در سال 2014 توانست گسترش پیدا کند و 3800 کارمند استخدام کرد. در سال 2015، پلیکام میزان 15 درصد از نیروی کار خود را پس از فروختن حجم زیاد محصولات و تجربه فروش فوق العاده، کاهش داد. Polycom کسب درآمدهای 1.3 میلیارد دلاری را برای سال 2015 به صورت عمومی گزارش داد. پیتر لیو در آن زمان رئیس وقت کمپانی بود و هم مدیر عامل و لورا دورر به عنوان مدیر ارشد مالی و معاون رئیس (EVP) خدمت می کرد. در سال 2016، مدیر اجرایی ارتباطات از راه دور مری مک ددول به صمت مدیر اجرایی جدید این شرکت معرفی شد. در تاریخ 15 آوریل 2016، پلیکام اعلام کرد که قصد دارد رقیب آنها Mitel Networks را با قیمت 1.96 میلیارد دلار خریداری کند. از آنجا که میتل، یک شرکت کوچکتر مستقر در اتاوا، انتاریو، کانادا، نرخ مالیات کمتری را نسبت به برند اصلی پرداخت می کند، از این خرید می توان به عنوان یک خرید برای پرداخت مالیات کمتر یاد کرد. کسب این نمونه ای از وارونگی مالیاتی استفاده می کنند. جایی که یک شرکت کوچکتر یک شرکت بزرگتر را خریداری می کند تا بتواند شرکت بزرگتر را با آن تأمین کند. مزایای مالیاتی محل شرکت کوچکتر در ژوئیه سال 2016، معامله میتل برچیده شد و در عوض این شرکت پیشنهادی تمام نقدی را از شرکت سرمایه گذاری خصوصی مستقر در نیویورک سیریس سرمایه گروه دریافت کرد، Sirirs Polycom را به مبلغ 1.7 میلیارد دلار به دست آورد.

در سال 2017، محصولات پلیکام 1.1 میلیارد دلار درآمد داشته است. در تاریخ 28 مارس 2018، Plantronics اعلام كرد كه پلیکام را با قیمت تقریبی 2 میلیارد دلار به دست می آورد. در تاریخ 27 دسامبر سال 2018، Plantronics موافقت كرد كه 36 میلیون دلار برای تسویه حساب رشوه خواری متصل به Polycom كه قبلاً به دست آورده بود ، پرداخت كند. وزارت دادگستری ایالات متحده با استناد به افشای داوطلبانه خود پلیکام، از ارائه دادخواست کیفری برای سوء رفتار که گفته می شود بین سالهای 2006 تا 2014 رخ داده است، خودداری کرد.

تجهیزات صوتی و تصویری

اولین تلفن کنفرانسی SoundStation در سال 1992 عرضه شد. دستگاه اصلی دارای نسخه هایی با عملکرد گسترده تر (SoundStation Premier ، Premier Satellite ، SoundStation EX) بود. SoundStation برای اولین بار در سال 1993 به صورت بین المللی (به انگلستان) ارسال شد و پس از آن محصولات دیگر و لیست گسترده ای از کشورها ارسال شد.

SoundStation در سال 2004 توسط SoundStation 2 جایگزین شد وقتی AT&T پردازنده AT&T DSP16A را که SoundStation اصلی بر اساس آن ساخته شده بود متوقف کرد. SoundStation 2 با تکیه بر پیشرفت های تکنولوژیکی که در طول دوره تقریباً 10 ساله رخ داد ، ویژگی های بیشتری را به نمایش گذاشت و شفافیت صدا را بهبود بخشید ، اگرچه به دلیل اتصال POTS آنالوگ معمولی هنوز به پهنای باند صوتی 3 کیلوهرتز محدود بود. با بلندگوی بی سیم SoundStation 2W ، که یک سیستم DECT (WDCT در آمریکای شمالی) بود ، و توسط بلندگوی سیمی SoundStation VTX1000 ، اولین بلندگوی POTS با قابلیت صدا 7 کیلوهرتز یا عملکرد HD Voice از طریق خطوط تلفن معمولی تکمیل شد.

در دسامبر 2001 ، Polycom شبکه های ASPI را خریداری کرد ، یک شرکت متخصص در سیستم های صوتی نصب شده از جمله ASPI Vortex. با استفاده از ورودی 12 ورودی و 12 خروجی ، پیشنهادات Polycom می تواند به یکپارچه سازان بصری صوتی که نیاز به کنترل میکروفون و بلندگوهای بیشتری نسبت به سیستم های کنفرانس تلفنی سنتی دارند ، گسترش یابد. در سال 2007 ، Polycom جانشین Vortex ، سری Polycom SoundStructure را معرفی کرد.

در سه ماهه اول سال 2001 ، Polycom اولین تلفن خود را از طریق کنفرانس IP ، SoundStation IP 4000 معرفی کرد. در سال 2008 ، مدل های SoundStation IP 6000 و SoundStation IP 7000 معرفی شدند ، که هر دو فناوری HD Voice و Acoustic Clarity از Polycom را ارائه می کردند. در سال 2003 ، این شرکت اولین محصول HD Voice خود ، تلفن کنفرانسی SoundStation VTX 1000 را معرفی کرد. در سال 2006 ، Polycom Communicator خود ، C100S را معرفی کرد ، که اولین بلندگوی HD Voice برای رایانه در صنعت بود.

در سال 1998 ، این شرکت با خط تلفن های SoundPoint وارد مشاغل تلفن های رومیزی با مدار روشن شد. در سه ماهه سوم 2001 ، این شرکت با خط تولید SoundPoint IP ، با SoundPoint IP500 ، وارد تجارت تلفن های رومیزی IP شد. تلفن های Polycom VoIP از پروتکل استاندارد شروع جلسه (SIP) برای کار با سیستم عامل های مختلف کنترل تماس استفاده می کنند.

در سال 2007 ، Polycom SpectraLink Corp. را خرید ، که خطوط تولید آن شامل Wi-Fi و سیستم های تلفن بی سیم اختصاصی و همچنین خط تولید KIRK DECT بود.

در سال 2008 ، Polycom قابلیت برنامه های کاربردی را به تلفن های IP SoundStation و SoundPoint خود اضافه کرد. اولین محصولی که به بازار عرضه شد ، Productivity Suite بود که برای آن شرکت API باز را برای توسعه دهندگان شخص ثالث ارائه داد.

در سال 2009 ، این شرکت دو محصول صوتی با ویدئو را معرفی کرد. یکی VVX 1500 تلفن رسانه ای تجاری بود که از سیستم ویدئو کنفرانس شخصی با تلفن صدا از طریق IP (VoIP) با HD Voice و API باز و مرورگر وب استفاده می کرد. همچنین CX5000 ، کنسول کنفرانس ویدئویی و صوتی روی میز با دوربین 360 درجه ، با مجوز حقوق توزیع برای میزگرد مایکروسافت ، راه اندازی شد.

دفتر مرکزی سابق Polycom در سان خوزه
در سال 2011 ، Polycom VVX 500 را اعلام کرد ، یک تلفن رسانه ای تجاری VoIP با رابط کاربری صفحه لمسی مبتنی بر حرکت. [46]

همچنین در سال 2011 ، Polycom اعلام کرد که آنها 4 میلیونمین تلفن کنفرانس خود را ارسال کرده اند.

در سال 2012 محصولات Wi-Fi و DECT به شرکتی جدید به نام Spectralink واگذار شد و با 110 میلیون دلار به Sun Capital Partners منتقل شد.

تلفن مختص تماس صوتی

مبین وب نمایندگی پلیکام در ایران

هم اکنون مبین وب بر آن است که با توسعه راهکار های ویدئوکنفرانس در ایران از طریق همکاری مستقیم و نزدیک با بهترین برند ویدئو کنفرانس دنیا یعنی Polycom، بتواند تکنولوژی جدید ارتباط را معرفی و عرضه کند.

منبع : مبین وب