پلیکام

94 کالا

لوگو پلیکام

درباره پلیکام

پلیکام (Polycom)  یک شرکت ارتباطات جهانی است که قدرت ارتباط و همکاری معتبر انسانی را دارد. چهره به چهره ، پلیکام میلیون ها نشانه کلامی و غیر کلامی را به معنی جمع می کنیم و مرتب می کنیم. پلیکام در حال یافتن راههای جدیدی برای تزریق این نشانه ها به ارتباطات صوتی و تصویری برای تکرار تجربه چهره به چهره است. برای ایجاد صمیمیت، برای شکستن دیوارها و فاصله، برای پرورش سادگی و زیبایی ارتباط انسان.

تجهیزات پلیکام را می توان به عنوان شناخته شده ترین تجهیزات ویدئو کنفرانس و تلفن تحت شبکه در ایران دانست. این برند با تولید گسترده دستگاه ویدئو کنفرانس و تلفن VOIP به یکی از بزرگترین تولید کننده تجهیزات ارتباط صوتی و تصویری در دنیا تبدیل شد. از این برند می توان به عنوان پدر ویدیو کنفرانس دنیا نام برد.

polycom telecomminucation

تاریخچه برند پلیکام

پلیکام در سال 1990 توسط برایان ال هین من و جفری رادمن در آمریکا پایه گزاری شد. تمرکز اصلی این برند بر روی صوت، تصویر و ارتباطات صوتی و تصویری، تکنولوژی های ارتباط و تجهیزات ویدیو کنفرانس و VOIP بوده است. برتری در تولید دستگاه ویدیو کنفرانس توانست این برند را به یک غول تکنولوژی تبدیل کند. این برند در سال 2018 کمپانی Plantronics را خریداری کرد.

این دو دوست مقر این استارتاپ را در San Jose واقع در ایلالت کالیفرنیا آمریکا پایه ریزی کردند. هین من با 400،000 دلار پول خود و 100،000 دلار دوست خود تجهیزات و لوازم لازم را خریداری کرد و اولین محصول تولیدی خود یعنی اسپیکر تلفن کنفرانس خود را تولید کرد. هم اکنون این برند تولیداتی در زمینه تجهیزات ویدیو کنفرانس و VOIP و نرم افزار های ویدئو کنفرانس آنلاین دارد.

اولین محصول این برند با نام SoundStation، بلندگو با صدای دوبلکس است که به هر دو طرف اجازه می دهد به طور همزمان صحبت کنند و شنیده شوند، با SoundStation به برند برتر در بازار در دهه 1990 تبدیل شد.

اندی میلر در ماه مه 2010 مدیرعامل شد. در سال 2011، Polycom مبلغ 1.5 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. بعداً میلر به چندین تخلف در هزینه و حسابداری توسط SEC متهم شد. میلر با توافق بر سر اینکه به مدت 5 سال به عنوان افسر هیچ شرکتی خدمت نكرده باشد با SEC كنار می رود.

فراز و نشیب های پلیکام

این شرکت در سال 2014 حدود 3800 کارمند استخدام کرد. در سال 2015، Polycom میزاد 15 درصد از نیروی کار خود را پس از فروختن حجم زیاد فروش، کاهش داد. Polycom درآمدهای 1.3 میلیارد دلاری را برای سال 2015 گزارش داد. پیتر لیو در آن زمان هم رئیس وقت بود و هم مدیر عامل و لورا دورر مدیر ارشد مالی و معاون رئیس (EVP) بود. در سال 2016، مدیر اجرایی ارتباطات از راه دور مری مک ددول به عنوان مدیر اجرایی آن معرفی شد. در تاریخ 15 آوریل 2016 ، Polycom اعلام کرد که رقیب Mitel Networks آنها را با قیمت 1.96 میلیارد دلار خریداری می کند. از آنجا که میتل، یک شرکت کوچکتر مستقر در اتاوا، انتاریو، کانادا، نرخ مالیات کمتری را پرداخت کرده است، کسب این نمونه ای از وارونگی مالیاتی خواهد بود، جایی که یک شرکت کوچکتر یک شرکت بزرگتر را خریداری می کند تا بتواند شرکت بزرگتر را با آن تأمین کند. مزایای مالیاتی محل شرکت کوچکتر در ژوئیه سال 2016، معامله میتل برچیده شد و در عوض این شرکت پیشنهادی تمام نقدی را از شرکت سرمایه گذاری خصوصی مستقر در نیویورک سیریس سرمایه گروه دریافت کرد، Sirirs Polycom را به مبلغ 1.7 میلیارد دلار به دست آورد.

در سال 2017، پلیکام 1.1 میلیارد دلار درآمد داشته است. در تاریخ 28 مارس 2018 ، Plantronics اعلام كرد كه Polycom را با قیمت تقریبی 2 میلیارد دلار به دست می آورد. در تاریخ 27 دسامبر سال 2018، Plantronics موافقت كرد كه 36 میلیون دلار برای تسویه حساب رشوه خواری متصل به Polycom كه قبلاً به دست آورده بود ، پرداخت كند. وزارت دادگستری ایالات متحده با استناد به افشای داوطلبانه پلیکام، از ارائه دادخواست کیفری برای سوء رفتار که گفته می شود بین سالهای 2006 تا 2014 رخ داده است، خودداری کرد.

ویژگی های خاص تجهیزات پلیکام

1- کیفیت بالای تجهیزات

2- امکان اتصال به Skype for business (اسکایپ کسب و کار)

پیگیری سفارش
لیست مقایسه